chevron-down chevron-right chevron-up comment dropdown facebook folder google-plus label linkedin loupe next perk-01 perk-02 perk-03 perk-04 perk-05 perk-06 perk-07 perk-08 pin previous twitter

Ergonomia w kuchni oraz łazience

Znakomicie rozplanowany dom kumuluje w sobie stylowość z ergonomią. Prosto jest skoncentrować się na pojedynczym z takich składników, nieporównanie ciężej pojednać je ze sobą tak żeby nie zawieruszyć nic z obu własności. Ergonomia jest niesamowicie istotna w procesie aranżowania pomieszczenia, bo związany jest z nią komfort zwyczajnego używania lokum. Zwłaszcza w dwóch pokrojach pomieszczeń nie możemy nie uwzględnić wskazówek użyteczności planując pomieszczenie, są to kuchnia a także łazienka.

Kuchnia

kuchniaChoćbyś nie była mistrzynią w pichceniu to mimo wszystko jesteś w kuchni przez zatrzęsienie czasu podczas dnia. Kuchnia jest notorycznie przepełniona multum różnych przedmiotów służących zarówno do pitraszenia jak też zjadania posiłków, dlatego planowanie kuchni to potężne wyzwanie, jakie czasem przerasta nasze wyobrażenia. Podejmując się kalkulacji rozlokowania danych sprzętów w kuchni odpowiednio jest skorzystać z doświadczeń pozostałych ludzi, jacy uprzednio się z tym ambarasem zmagali, aczkolwiek nie każdorazowo ich rozstrzygnięcia przetestują się w naszych realiach. Biorąc z cudzych doświadczeń konieczne jest zazwyczaj wpasowanie ich do swoich wymagań. Do największych problemów podczas projektowania kuchni włącza się upchnięcie mebli kuchennych oraz wypracowanie miejsca do praktyk związanych z gotowaniem. Nie zawsze metraż kuchni harmonizuje z posiadanymi meblami oraz sprzętem gospodarstwa domowego.

Łazienka

kranPomimo tego, że w łazience bywamy znacznie krócej aniżeli w kuchni to również tutaj da się wyśledzić szereg komponentów, od jakich postawienia podlega komfort jej użytkowania. Głównie przyrządy na trwałe przyczepione jak wanna lub zlew nie mogą znajdować się przesadnie blisko siebie gdyż skomplikuje nam to czyszczenie łazienki skoro nie będzie łatwego dostępu do nich z dowolnej perspektywy. Mając to na uwadze dobrze jest przystąpić do projektowania łazienki od nakreślenia rozdysponowania najistotniejszych umieszczonych w niej przyrządów jak pralka, wanna lub ubikacja. Dobrze też założyć miejsce do schnięcia ubrań po praniu, zwłaszcza jeżeli nie dysponujemy sposobnością wysuszania ich na bieżącym powietrzu.

Ładny wygląd takich miejsc jak kuchnia lub łazienka jest ustawicznie miłym dodatkiem, jednak przy niedosycie funkcjonalnego ustawienia jakichkolwiek sprzętów narażamy się na niewygodę i nie będziemy zaznawać przyjemności z ich estetycznego wyglądu.

-